Çarşamba, 23 Ocak 2019
.
11
Aydın
.
Güncel

195 65 R15 Yaz Lastiği | www.artvinticaret.com

195 65 R15 Yaz lastiği ile arabalarınız daha güvenli bir hale geliyor. Yüksek kaliteli olarak üretilen bu ürün, en uygun fiyatlarla satışa sunuluyor. Hemen www.artvinticaret.com adresini ziyaret ederek bütün kampanya ürünlerinden yararlanabilirsiniz.

195 65 R15 Yaz Lastiği | www.artvinticaret.com

 

195 65 R15 Yaz Lastiği

Daha az oyuk alanı olan, yola temasının sağlam olduğu, kış mevsimi hariç tüm günler kullanılabilecek lastiklere 195 65 r15 yaz lastiği denilmektedir. Yumuşak bir özelliğe sahiptir. Yaz lastikleri 7 derece ve üzeri hava koşulları için üretilmektedir. Kış lastiklerine göre fren sistemlerinde daha etkili sonuçlar vermektedir. Yaz lastiklerinin ömrü tamamen yapılan kilometreyle bağlantılıdır. Tüm etkenler göz önünde bulundurularak yaz lastiği konusunda doğru bir karar verilebilir.

195 65 R15 Yaz Lastik Fiyatları

Lastik alırken dikkate alınması gereken bazı durumlar vardır. Bu durumlar; hava şartları, bütçe, aracın özellikleri, araç kullanma stilidir. Yaşanılan yer çoğunlukla kış mevsimi içerisinde geçiyorsa yaz lastiği almanın bir manası kalmayacaktır. Fakat 7 derecenin üstünde hava değişiklikleri yaşanıyor ise yaz lastiği almak da kaçınılmaz olur. Epey mesafe kateden bir araç ise aracın özelliklerine göre bir lastik türü bulmak her zaman daha doğru olacaktır. 195 65 r15 Yaz lastik fiyatları kış lastiklerine göre bir miktar daha üst rakamlarda olabilmektedir.

Araçlara lastik alınırken birçok seçenekle karşılaşabilmek mümkündür. Bu seçenekler epey geniş bir yelpazede sunulmaktadır. Yaz lastik fiyatları bu anlamda değişkenlik göstermektedir. Uzun vadede değerlendirme yapmak ve bu doğrultuda bütçeye uygun bir yaz lastiği seçimi yapmak en doğru karar olacaktır. Lastikler bir kez alınıp, yapılan kilometreye göre ömrü olmaktadır. Bu sebeple alınacak lastikler uzun vadede iş görür kaliteli seçilirse maliyet ve zaman dengesinde karlı bir seçim olacaktır. Siz de aracınız için ideal yaz lastiği arıyorsanız www.artvinticaret.com adresinden bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

195 65 R15 Yaz Lastiği Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yaz lastiğine mevsimsel olarak geçişte dikkat edilmesi gereken bazı detaylar mevcuttur. Bu detaylar şu şekildedir;

  • Yaz lastiklerinin derinliği önemli bir detaydır. Bu derinlik asgari 1,6 mm olmalıdır.
  • Arabanın titremesini ve düz gitmesini sağlayan balans ayarı, yaz lastiği takılırken mutlaka yapılmalıdır.
  • Arabaya göre lastik seçimi büyük önem arz etmektedir.
  • Hava basıncı kontrolü de lastiklerin uzun süre kullanımını sağlayan önemli bir etkendir.
  • Lastikler takılırken bijon sıkımı doğru yapılmalı ve lastiklerin tam takıldığı teyit edilmelidir.

Yaz lastiklerinin birçok avantajı bulunmaktadır. Araçlarda güvenlik ve yakıt tasarrufu sağlamaktadır. Yakıt tüketimi açısından avantajlı olduğu için kış mevsiminden çıkıldığı gibi yaz lastiklerini taktırmak ekonomik bir çözüm olacaktır. Aracın performansını da etkilemektedir. Fren sistemlerinde de etki yaratan lastikler, mevsimine göre doğru seçim yapılırsa daha güvenli sürüşler sunacaktır. Yaz lastikleri yapısındaki desenler ve kauçuklar sayesinde araçlara hız ve işlevsellik katmaktadır. Yaz lastikleri diğer lastik çeşitleri gibi fren sistemleriyle doğrudan bir ilişki içerisindedir. Yol tutuş ve fren sistemleri açısından hayati bir öneme sahip olan lastiklerin seçiminde bu sebeplerden dolayı her zaman daha dikkatli karar verilmesi gerekmektedir.

Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
1
Haber Yazılımı - Haber Scripti