Pazartesi, 16 Eylül 2019
.
25
Aydın
.
Güncel

AYDIN'IN ÇALIŞKAN BAŞKANI ÇERÇİOĞLU HAFTANIN ÜÇ GÜNÜNÜ KUŞADASI’NA AYIRACAK

Pazar ve Pazartesi günü Kuşadası’na gelerek, vatandaşlarla bir arada olan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, bundan böyle haftanın 3 gününü Kuşadası’na ayıracak.

AYDIN'IN ÇALIŞKAN BAŞKANI ÇERÇİOĞLU HAFTANIN ÜÇ GÜNÜNÜ KUŞADASI’NA AYIRACAK

Sadece Kuşadası'na değil; ayrım yapmaksızın Aydın'ın geneline hizmet götüren Aydın Büyükşehir Belediyesi ve Başkan Çerçioğlu'nun performansı vatandaşlardan taktir görüyor, alkış alıyor. Başkan Çerçioğlu'nun; pazar ve pazartesi günü gerçekleşen Kuşadası ziyaretleri artık süreklilik kazanacak. Haftanın üç gününü Kuşadası’na ayıracak olan Başkan Çerçioğlu, Büyükşehir Belediyesinin çalışmalarını yerinde denetleyecek ve vatandaşlarla da bir araya gelecek.

Cem Celil Lale/HaberAydın

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, geçtiniz hafta sonu pazar ve bu hafta başı pazartesi olmak üzere sürpriz bir şekilde iki gün Kuşadası’na geldi. Kuşadası AVM’de açılan Çanakkale 1915 Savaş Malzemeleri Müzesi’nin açılışını gerçekleştiren Başkan Çerçioğlu, açılış töreninin ardından amfi tiyatroya geçmiş ve vatandaşlarla bir araya gelmişti. Burada miniklerin 23 Nisan sevincine ortak olan Başkan Çerçioğlu, halkın arasında oturarak etkinlikleri izlemiş ve vatandaşın oylarıyla göreve gelmiş, protokol yöneticisi olmadığını bir kez daha göstermişti.

Kuşadalılardan Çerçioğlu’na sevgi seli

İki gün üstüste gerçekleştirdiği sürpriz Kuşadası ziyaretlerinde vatandaşlarla bir araya gelen Başkan Çerçioğlu’na Kuşadası halkı büyük ilgi gösterdi. Vatandaşların biranda karşılarında gördükleri Topuklu Efe lakaplı Özlem Çerçioğlu'nu alkış yağmuruna tutmaları ise; görülmeye değerdi. Vatandaşlar, alkışlarla karşıladıkları Özlem Çerçioğlu’nun yanına giderek sohbet ettiler ve ortaya çok samimi görüntüler çıktı. Vatandaşların kendisiyle fotoğraf çekilme isteklerini de geri çevirmeyen Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, talep ve önerileri de dikkatle dinledi.

Çerçioğlu haftanın üç gününü Kuşadası’na ayıracak

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun haftanın üç günü Kuşadası’na geleceği ve Büyükşehir Belediyesinin çalışmalarını yakından takip edip, vatandaşla bir arada olacağını açıklaması da vatandaşlar tarafından memnuniyetle karşılandı.

Pazar ve pazartesi günü Kuşadası’na yaptığı ziyaretlerde vatandaşın ilgisinden memnun olduğu belirten Başkan Çerçioğlu, "Halka hizmet yolunda belirlediğimiz sloganımız, 'Halk ister, Büyükşehir yapar' şeklindedir. Bu sloganımız vatandaşlarımız tarafımdan da beğenildi. Çünkü; göreve geldiğimiz 2014 yılından beri halkımız bizden hizmet istiyor ve biz de halkımızın hizmet isteğini yerine getiriyoruz. Hizmet kervanımız dün olduğu gibi bundan sonra da aksamadan Aydın'ın geneline gitmeye devam edecek. Kuşadası ve Kuşadası halkı da Büyükşehir Belediyesi'nin yatırımlarından en iyi şekilde yararlanan ilçemizdir. Kimseye haber vermeden sık sık Aydın'ın ilçelerine sürpriz ziyaretler gerçekleştiriyorum. Vatandaşlarımızla çarşıda, pazarda, yolda karşılaşıyoruz ve ayak üstü sohbet ediyoruz. Beni karşılarında görünce çok mutlu oluyorlar ve memnuniyetlerini, isteklerini, önerilerini direkt olarak söyleme imkanı buluyorlar. Vatandaşlarla aramda çok samimi diyaloglar yaşanıyor. Bu durum beni de vatandaşlarımızı da memnun ediyor. Halkımız bizi makamımızda oturalım, protokol yöneticileri olalım, diye göreve getirmedi. Hizmetin en iyisini üretelim ve daha güzel bir Aydın İli için çalışalım, diye bu makamlara getirdiler. Sık sık halkımızın arasına karışacağım ve onları dinlemeye devam edeceğim." dedi.

Kuşadası’nın dört bir yanında Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmaları sürüyor

Geçtiğimiz günlerde Başkan Çerçioğlu’nun talimatıyla Kuşadası’nda dev bir alt yapı çalışması başlatılmıştı. Çalışmalar kapsamında 5300 metrelik isale hattı, Atatürk ve İnönü Bulvarı’nında da içme suyu hatları yenilenmişti. Yaklaşık 10.000 metrelik çalışmanın yapıldığı Kuşadası’nda vatandaşlar Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmalarından memnun.

“Hizmetin olduğu yerde zaman zaman aksaklıklar yaşanabiliyor ve kısa sürede müdahale ediliyor”

Öte yandan devam eden çalışmalar hakkında bilgi veren Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, “Hizmetin olduğu yerde, işin yapıldığı yerde bazen arızalar ve aksaklıklar meydana gelebilir. Bu arızalara ekiplerimiz tarafından kısa sürede müdahale ediliyor. Vatandaşlarımız mağdur edilmeden sorun çözülüyor. ” dedi.

Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından Kuşadası’nda yürütülen çalışmaların hız kesmeden devam edeceği bilgisine de ulaşıldı. Yaz sezonu öncesi vites büyüten Aydın Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin temposu vatandaşlar tarafından takdirle karşılanıyor.

Vatandaşlar çalışmalardan memnun

Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen çalışmalar Kuşadalılar tarafından memnuniyetle karşılanıyor. ASKİ ekipleri tarafından değiştirilen boruların Lütfi Suyolcu döneminde döşendiği, çelik ve asbestli olduğu ortaya çıkmıştı. Vatandaşın sağlığını tehdit eden asbestli boruların yerine Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından dayanıklı ve standartlara uygun borular döşendi.

Büyükşehir’in çalışmalarından memnun olduklarını söyleyen Hüseyin Can isimli vatandaş, “Kuşadası Aydın’ın Avrupa’ya açılan kapısı. Tüm ilçeler hizmeti hakkediyor; ancak yaz aylarındaki nüfus yoğunluğu göz önüne alınarak Kuşadası'na daha fazla hizmet sunulması gerekiyor. Büyükşehir Belediyesi yetkilileri sağ olsunlar; Kuşadası’nın birkaç noktasında Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından çalışma yapılıyor. Çalışmalar bitene kadar hepimiz sabırlı olacağız. Herşey bizim için. Emeği geçenlerden Allah razı olsun” dedi.

Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
1
Haber Yazılımı - Haber Scripti