Çarşamba, 20 Mart 2019
.
24
Aydın
.
Güncel

Aydın’ın kurtuluşuna hakaret

Aydın’da bazı haber sitelerinde köşe yazıları yazan, Adalet ve Kalkınma Partisi’nin Milletvekili Aday adaylarından Bahri Kanat, Aydın’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 96. yıl dönümünde tepki çeken bir paylaşım yaptı.

Aydın’ın kurtuluşuna hakaret

Cem Celil Lale/HaberAydın

Aydın’ın 7 Eylül’de düşman işgalinden kurtuluşunu ti ye alan Kanat, “Aydın’ın kurtuluşu 31 Mart 2019’dur” ifadelerini kullandı. Paylaşımında daha da ileri giden AK Partili Kanat, kurtuluş coşkusunu yaşayan ve Mustafa Kemal’in askerleriyiz diyen vatandaşları hedef aldı. 7 Eylül kurtuluş gününde şehitleri anan ve kurtuluş coşkusunu yeniden yaşayan vatandaşlara yönelik, “Boşa Mustafa Kemal’in askerleriyiz İzmir’in dağları vs. diye gürültü yapmayın” diyen Kanat’ın paylaşımı büyük tepki topladı.

Söz konusu paylaşıma yorum yapan Özgün Limoncu isimli bir vatandaş, “Elle tutulur birtane yorumun yok, Rahatsız oluyorsan konyaya göçebikirsin,Orda pek duymazsın izmir marşını, Yook ben aydında yaşıyorum diyorsan bu marşları duyman için belirli bir tarihede gerek yoktur, İstersek hergün söyleriz,
Sen ve senin gibi düşünenlerde seve seve dinlersiniz” şeklinde yorum yaptı. Mustafa Lalej Sarıoğlu isimli başka bir sosyal medya kullanıcısı ise, “Bahri bey Türk ve Atatürk bu kadar rahatsız mı ediyor sizi” ifadelerini kullandı. 

Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
1
Haber Yazılımı - Haber Scripti