Cumartesi, 19 Ekim 2019
.
25
Aydın
.
Güncel

Evinizi kısa zamanda satmak için yapmanız gerekenler!

Evinizi satışa mı çıkardınız? Satılık evinizi kısa sürede satmak mı istiyorsunuz? İşte satılık evinizi kısa sürede satmak için yapmanız gerekenler…

Evinizi kısa zamanda satmak için yapmanız gerekenler!

Satılık ev ilanınız emlak sitelerinde yerini aldı mı? Satılık ev afişini evin camına asmak evinizin satılması için yeterli mi? Yoksa bir gayrimenkul danışmanı ile çalışarak profesyonel destek almayı mı tercih ettiniz?

Takip ettiğiniz adımdan bağımsız olarak, birçok gayrimenkul sahibi evini satılığa çıkardığında tahmininden çok daha fazla beklemek zorunda kalabiliyor. Evinizi doğru fiyattan ve istediğiniz sürede satabilmek için bakış açınızı değiştirmeniz şart.

İşte satılık ev satış sürecinde yararlanabileceğiniz değerli bilgiler…

Empati yaparak sonuca bir adım yaklaşabilirsiniz

Evinize alıcı gözünden bakarak bakış açınızı değiştirebilirsiniz. Bakış açınızı değiştirmeniz hem çok çaba sarf etmenizin önüne geçecek hem de kısa zamanda evinizi satabileceksiniz.

İşini şansa bırakmayıp bir gayrimenkul danışmanıyla ilerlemeyi tercih edenler de aynı yoldan ilerlemeleri yönünde gayrimenkul danışmanından tavsiye alacaklardır. Bunun sebebi bakış açınızı değiştirerek evinizdeki satışa engel eksiklikleri fark edebilecek ve önlem alacak olmanızdır.

Bu şekilde evinizin boya, temizlik ya da genel onarım gibi yapılması gereken çalışmaları görebilirsiniz. Evinizi kısa sürede satmak isteyen bir mülk sahibiyseniz bu masrafları yaparak evi daha yüksek bir fiyattan satabilir ve bu sayede daha yüksek bir kazançla evinizi elden çıkarabilirsiniz.

Satışın aslında bir bakıma psikoloji savaşı olduğunun farkında olmalısınız. İnsanlar düşük fiyatlı ancak masraflı bir ev yerine, yüksek fiyatlı ancak masrafsız bir evi tercih edeceklerdir.

Doğru fiyat ile sonuca daha kolay ulaşabilirsiniz

Evinizin bulunduğu konumdan bina yaşına, ısınma sisteminden ulaşım olanaklarına kadar birçok kriterin evinizin fiyatı üzerinde etkili olduğunu göz önünde bulundurmalısınız.

Evinizin satış fiyatına karar verirken gayrimenkulün bulunduğu bölgenin emlak piyasa verilerine hakim olmalısınız. Bölgenin emlak satış trendleri, yakı özelliklerdeki evlerin fiyatları gibi bilgilere hakim olarak gerçekçi ve kazançlı bir fiyat belirleyebilirsiniz.

Evin öne çıkan özelliklerini vurgulayarak aksiyon alabilirsiniz

Satılık ev ilanınızın hızlı bir şekilde bir emlak satışına dönüştürmek istiyorsanız evinizin öne çıkan özelliklerini vurgulamalısınız. Profesyonel fotoğraf kullanmalı, ilan açıklamasında değerli bilgilere yer vermeli ve evinizin tercih sebebi olabilecek özelliklerini iyi ifade etmelisiniz.

Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
1
Haber Yazılımı - Haber Scripti