Çarşamba, 23 Ocak 2019
.
11
Aydın
.
Güncel

Sıkıntılarından hocayla kurtuldular

Alişan'da hocaya gitmişti!

Sıkıntılarından hocayla kurtuldular

Uyguladığı alternatif tedavi yöntemleri, paranormal çalışmaları, büyü bozma gibi çalışmalarıyla tüm dünyanın yakından tanıdığı Türkiye’nin tek Havas Alimi Aydınlı Mehmet Hoca tarafından mucize gibi bir çalışma daha yapıldı.

Parapsikoloji alanında yaptığı başarılı çalışmalarla Avrupa’da ki birçok vakfın ve derneğin dikkatini toplayan ünlü hoca Mehmet Pala’nın Bozdoğan’da bulunan merkezine ilginç vakalar gelmeye devam ediyor. Hocanın kapısında günün her saatinde izdiham yaşanırken Türkiye’de büyü mağdurlarının sayısı görenleri hayretler içerisinde bırakıyor.

Antik çağdan itibaren yapılıyor

Bilindiği gibi antik çağdan itibaren insan hayatına etki etmek için kullanılan büyü, günümüzde de birçok ailenin yuvasını dağılma noktasına getiriyor. İnsanların ekonomik, sosyal ve beşeri ilişkilerinin zarar görmesi için art niyetli kişiler tarafından yapılan büyü dinimizde de kesin bir dille yasaklanıyor.

11 yıllık çile

Türkiye’nin tek Havas Alimi olan, parapsikoloji alanında yaptığı çalışmalarla dikkatleri üzerine toplayan ve büyü bozma gibi çalışmalarla binlerce aileye yardım eden Aydınlı Mehmet Hoca’nın Aydın’ın Bozdoğan ilçesinde bulunan merkezine gelen bir vaka, Türkiye’de büyünün geldiği noktayı gözler önüne serdi.

Yaklaşık 11 yıl önce hayatları kabusa döndü

İzmir’in Torbalı ilçesinde yaşayan ve geçimini esnaflık yaparak sağlayan ailenin işleri 2007 yılının son çeyreğinde bozulmaya başladı. Cep telefonu bayisi ve tekstil mağazası işleten Kenan İ., 15 yıl önce başladıkları ticaret hayatlarında birçok kriz atlatmalarına rağmen o yıl ki krizden büyük hasarla çıktı.

İki çocuğu olan aile bozulan ekonomik durumları nedeniyle geçim sıkıntısı yaşamaya başladı. İlk olarak cep telefonu bayisini kapatan talihsiz adam, aradan geçen bir yıl içinde de tekstil mağazalarını kapatmak zorunda kaldı.

12 kişiyi istihdam ediyordu, kendisi işçi oldu

İş yerlerini kaybeden talihsiz adam, yanında 12 kişi çalıştırıyordu. 2007 ve 2008 yıllarında peş peşe iş yerlerini kapatmak zorunda kalan Kenan İ. büyük bir psikolojik çöküntü yaşadığını söylüyor. Konuyla ilgili muhabirimize bilgi veren Kenan İ., “İş yerlerimi peş peşe kaybettikten sonra ortada kaldım. Durumum iyiyken yanımdan ayrılmayan arkadaşlarım selam bile vermez oldu. Zaten 2008-2010 arası sürekli evdeydim. Hiç dışarı çıkamadım. Eşten dosttan yardım alarak geçimimizi sağladık” dedi.

2010 yılında işe girmeye karar verdiğini söyleyen Kenan İ., “2010 yılında eskiden rakip olan firmalara iş başvurusunda bulundum. İçlerinden bir tanesi beni işe aldı ve şoförlük yapmaya başladım. Ardından eşim işe girdi ve bir nebze olsun rahatladık” ifadelerini kullandı.

Başımızı yastıktan kaldıramıyorduk

2007 yılında yaşadıkları ticari deprem sonrası birşeylerin ters gittiğini düşündüklerini söyleyen Havva İ. ise, “Bizim ticari olarak darbe yememize eş zamanlı olarak aile içinde de problem yaşamaya başladık. Değişik zamanlarda olmak üzere hepimizin psikolojisi alt üst oldu. Geceleri uyuyamıyor, gündüzleri de uyanamıyorduk. Başımızı yastıktan kaldıramaz hale gelmiştik” şeklinde konuştu.

O yıllarda sürekli yorgun hissettiklerini belirten talihsiz çift, “Elimiz kolumuz adeta bağlanmıştı. Hiçbir iş yapmak içimizden gelmiyordu. Eşim zaten çok içine kapanmıştı. Kendine gelmesi iki yıl sürdü. Bu sebeple en kötü dönemimizin 2007-2010 yılları arası olduğunu düşünüyorum” dedi.

İç sıkıntısı, vesvese

Konuyla ilgili muhabirimize bilgi veren talihsiz aile, o yıllar arasında psikolojik olarak büyük bir çöküntü yaşadıklarını, sürekli huzursuzluk yaşadıklarını ve herşeyin kötü olacağı inancıyla içlerine kapandıklarını aktardı.

Eşler arasında sürekli kavga

İş yerlerini kaybetmesinin ardından kendisini eve kapatan Kenan İ. eşiyle sürekli kavga ettiklerini ve boşanmanın eşiğine geldiklerini aktardı. Kenan İ., “Eşimle birbirimizi severek evlendik ve o yıllara kadar hiçbir problem yaşamadık. Ancak dükkanları kapattıktan sonra evde birbirimizi görecek gözümüz yoktu. Ben eşime eşimde bana domuz gibi görünüyordu. Sürekli kavga ediyorduk. Sesimize tahammülümüz yoktu” ifadelerini kullandı.

Yakınlarından büyü itirafı

Yaşadıkları sıkıntılı günlerin ardından çalışmaya başlayan karı kocanın hayatı, yakınlarından gelen büyü itirafıyla bambaşka bir hal aldı. Akrabalarının sohbet esnasında arkadaşlarına onlara büyü yaptığını itiraf ettiğini öğrenen talihsiz aile büyük bir şok yaşadı.

Hemen akrabalarının yanına giderek hesap soran aile tüm çabalarına rağmen akrabalarının “Öyle bir şey söylemedim” cevabı üzerine çaresiz eve döndü.

Hoca aramaya başladılar

Eşi Kenan İ.’nin inancının o dönemlerde zayıf olduğunu belirten Havva İ., “Eşim büyü gibi şeylere inanmıyordu. Benim ise çocukluğumdan gelen bir korkum ve inancım vardı. Çünkü annemlerde büyü mağduruydu. Kapı kapı dolaşarak hoca aramaya başladık. Gezmediğimiz hoca kalmadı. Söke’de Bülbül hoca, Mardin, Siirt, Konya gibi birçok ilde çeşitli hocalara gittik” dedi.

“İlk başlarda büyünün bozulduğuna inandık”

Kapı kapı gezdiklerini söyleyen talihsiz kadın, “İlk başlarda büyünün bozulduğunu sanarak evimize döndük. Bize çeşitli sular, muskalar verdiler. Toprağa gömmemiz için birşeyler verdiler. Her kapıdan umutla ayrıldık. Aradan geçen birkaç gün içinde tekrar aynı problemleri yaşamaya başladık” dedi.

Umutsuz geçen 3 yıl

2015 yılının sonunda eşinin tavsiyesiyle hocalara gitmekten vazgeçtiklerini söyleyen Havva İ., “Eşim en son hocalara gitmeyeceğimizi söyledi. Dediği gibi de o günden sonra hiç kimseyle üzerimizdeki büyünün bozulmasıyla ilgili görüşmedik. Artık umudumuzu tamamen yitirmiştik ve bu şekilde yaşamaya kendimizi hazırlamıştık” ifadelerini kullandı.

Televizyonda Aydınlı Mehmet Hoca’yı gördüler

2018 yılının kendileri için dönüm noktası olduğunun altını çizen Kenan İ., “2018 yılında hayatımız bir televizyon programında Aydınlı Mehmet Hoca’yı izleyerek değişti. Bu bizim ailemizin dönüm noktası oldu. Hemen telefonlara sarılarak hocaya ulaşmaya çalıştık. İnternetten araştırma yaparak bizden başka büyü mağduru var mı yok mu inceledik. Birkaç kişiyle görüştük ve şu anda hayatlarının tamamen değiştiğini söylediler. Yeniden umutlandık” dedi.

Bakım sonrası acil randevu verildi

Aydınlı Mehmet Hoca’nın asistanlarına ulaşan Kenan İ., yaşadığı durumu aktararak yardım talebinde bulundu. Hocalara gidip geldikleri dönem boyunca büyü hakkında ciddi araştırmalar yaptığını söyleyen Kenan İ., “Büyüyle ilgili master yapmış kadar oldum. O kadar çok okudum, o kadar çok mağdurla konuştum ki artık böyle birşeyin varlığını kabul etmiş oldum. İnanmamak büyük ahmaklık” ifadelerini kullandı.

Aydınlı Mehmet Hoca’nın asistanları tarafından ön bakım yapılan talihsiz adamın değerlerinin oldukça düşük olduğu tespit edildi. Aydınlı Mehmet Hoca’yla görüştürülmeyen aileye konunun hocaya aktarıldığı bilgisi verildi. Aydınlı Mehmet Hoca’nın ailenin bilgileri üzerinden yaptığı yıldızname ve diğer bakımları sonrası üzerlerinde etki olduğunu tespit etmesi üzerine aileye acil olarak randevu verildi.

Aydın’a geldiler

Aydınlı Mehmet Hoca’nın özel olarak ilgilendiği talihsiz aileye 6 gün sonraya randevu verildi. Aydın’ın Bozdoğan ilçesine gelen ve hocanın ibadet halinde olması nedeniyle bir gün beklemek zorunda kalan aile ertesi gün Aydınlı Mehmet Hoca’yla görüşme imkanı sağladı.

Aileye büyü mağduru olduklarının kesin olduğunu anlatan ünlü Havas Alimi Aydınlı Mehmet Hoca tarafından yapılan bakımların Türkçe anlatımı aileye yapıldı. Büyüyü yapanın yakınlarından biri olabileceğini söyleyen Aydınlı Mehmet Hoca, büyünün ailenin sattıkları evin bir bölümünde olabileceğini işaret etti.

“Büyünün yerini bulmalarına gerek olmadığını” söyledi

Sattıkları evi alanların yurt dışında yaşadığını belirten talihsiz adam, “Eve girmemizin imkanı yoktu. Zaten 4 dönüm üzerine kurulu bir çiftlik evi. Yani binlerce metre karelik alanda neyi bulabiliriz ki. Samanlıkta iğne aramak gibi birşeydi. Ancak hocamız bize büyünün yerini bulmalarına gerek olmadığını, yapılacak işlem sonrası etkinin kısa süre içinde bozulacağını söyledi” dedi.

Malzeme listesini temin ettiler

Aydınlı Mehmet Hoca tarafından büyünün bozulması işleminde kullanılacak aktariye malzemelerinin listesi hazırlanarak aileye teslim edildi. Aradan geçen birkaç gün sonra listede yazılanları temin eden talihsiz aile, yeniden Aydın’ın Bozdoğan ilçesine gelerek Aydınlı Mehmet Hoca’nın asistanlarına malzemeleri teslim etti.

21 günde büyü bozuldu

Aydınlı Mehmet Hoca tarafından bizzat yürütülen çalışmalar kapsamında Kenan İ. ve Havva İ.’ye yapılan büyü tam 21 gün sonra bozulabildi. Hocanın yaptığı okuma, yakım ve aileye destek olması için fitoterapi çalışmalarının 21 gün süreceğini öğrenen aile Bozdoğan’dan ayrılarak memleketlerine dönerek heyecan içinde beklemeye başladı.

Şubat’ta geldiler, Mart’ta hayatları değişti

5 Şubat’ta malzeme listesini hocaya teslim eden talihsiz ailenin hayatı 26 Şubat sabahı bambaşka bir hal aldı. Hocanın yapacağını söylediği 21 günlük çalışma esnasında zaman zaman sıkıntı yaşadıklarını ve daha önceki sorunların ara ara devam ettiğini belirten Havva İ., “Hocamızın bize söylediği zaman içinde dönem dönem aynı sıkıntıları yaşadık. Kendisiyle sürekli telefonda görüşme imkanımız oldu. Sağolsun bizimle özel olarak ilgilendi. Bize karamsar olmamamız yönünde tavsiyede bulundu. 26 Şubat’ta hayatımız tam anlamıyla değişti. Bu tarihi unutmam mümkün değil çünkü o günün sabahı başka bir dünyaya uyandık” ifadelerini kullandı.

Uzun yıllar sonra farklı bir sabah

Sabah uyandığında farklı hissettiğini ve içinde tarifsiz bir heyecan olduğunu söyleyen Havva İ., “Hemen eşimi uyandırdım. Çocuklar gibi mutluydum. Eşim kalktığında herşeyin daha farklı olduğunu hissettik. Üzerimizde ki negatif havanın dağıldığını, karabulutların kaybolduğunu, eşimin bana eskisi gibi baktığını, güzel günlerin yaklaştığını hissediyorduk” dedi.

Hemen Aydınlı Mehmet Hoca’nın asistanlarını aradığını söyleyen Kenan İ. ise, “Mehmet Hocamızı aradık. Ancak yaptığı çalışmanın son gününün ağır geçtiği bilgisini verdiler ve görüşemedik. Ancak ertesi gün bize geri dönüş yaptılar ve bir saat içinde hocanın bizimle görüşeceğini söylediler. Kendisine yaşadığımızı aynı şekilde aktardık ve bize büyünün bozulduğunu, Havas ilmini kullanarak bu tip olaylarla karşılaşmamaları için koruma altına alındığımızı söyledi. Büyünün ne kadar büyük bir günah olduğunu bize aktaran hoca, sonuçlarının neler doğurabileceğini bize hatırlattı. Hocamızla konuşurken yaşadığımız sıkıntılı günler gözümüzün önünden film şeridi gibi geçti” şeklinde konuştu.

Yeniden dükkan açtılar

Geçtiğimiz günlerde yeniden esnaflık yapmaya başladıklarını söyleyen Kenan İ., “Çalıştığım iş yerinden ayrılmaya karar verdim ve ani bir kararla çarşı içinde boş bir dükkan tuttum. Eski esnaf olmam nedeniyle bir anda toptancılarım dükkanıma mal yığdı. Eskisi kadar büyük bir işletme olmasada kısa süre içinde 4 kişiye iş verecek duruma geldim ve Allah’a bin şükür işlerimiz yolunda gidiyor. İhraç fazlası ürünlerin satışını yapmaya başladık. Bu şekilde gidersek eski günlerimize dönmemiz çok yakın. Eşimle beraber çalışıyoruz ve çok mutluyuz” ifadelerini kullandı.

Etiketler:
Emoji ile tepki ver!
  • 1
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
1
Haber Yazılımı - Haber Scripti