Salı, 21 Mayıs 2019
.
25
Aydın
.
Güncel

Tırnak Mantarı Tedavisi

Sağlık problemlerinden biriside halk arasında oldukça sık duyulan tırnak mantarıdır

Tırnak Mantarı Tedavisi

 

Sağlık problemlerinden biriside halk arasında oldukça sık duyulan tırnak mantarıdır. Hem görüntüsü hem de verdiği rahatsızlıktan dolayı çok rahatsız edici bu rahatsızlık en çok ayaklarda görülür. Ancak nadir de olsa el tırnaklarında görülebilir. Ayak parmaklarında oluşan tırnak mantarı tedavisi bilindiği gibi zaman içerisinde iyileşen ve biraz sabır isteyen bir tedavi aşaması gerektiren bir sağlık problemidir. Bu şikayet ile bizim doktorlarımız tarafından muayene edilen hastalar mantar tedavisini bizim uzman doktorlarımızın önerilerine ve olması gereken tedaviye başlayarak bu rahatsızlığı daha kolay atlatıyorlar.

Tırnak Mantarının Teşhisi

El ve ayaklar tırnaklarında görülen bu rahatsızlığı pek çok kişi yaşamaktadır. Maya Estetik merkezine mantar rahatsızlığından dolayı başvuran kişilerde görüldüğü gibi tırnakların şeklini bozulmuş ve hastayı çok rahatsız edici bir duruma gelmiştir. Merkezimizdeki uzman doktorlarımız öncelikle hastalarımızı Mantar nedir, neden olur, nasıl korunuruz ve tedavi yöntemleri nelerdir izah ederek hastayı rahatlatırlar. Doktorumuzun muayenesinin sonucunda tırnaklarda oluşan rahatsızlığın mantar olduğuna karar verilip konulan teşhisin arkasından tırnak mantarı tedavisi aşamasında ilaç tedavisi mi yoksa lazer tedavisi mi hasta için daha uygundur birlikte karar verilerek tedavi başlatılır. Hastaya en uygun tedavi yöntemini seçildikten sonra gerekli olan ilaç veya lazer tedavisi ile bu mantar sorununu ortadan kaldırırlar.

Tırnak Mantarının Tedavi Aşaması

Maya Estetik merkezine gelen hastaların en çok merak ettikleri ve en çok sordukları sorular arasında tırnaklarında çıkan bu rahatsızlığın geçmesi olup olmadığı ve tırnak mantarı tedavisi aşamasının ne kadar süreceğidir. Doktorlarımız mantar konusunda hastalarımızı bilgilendirilip aynı zamanda tedavi yöntemleri hakkında da detaylı bilgi vermektedirler. Bilindiği gibi mantarda ilaç tedavisi uygulanabilir. Fakat daha kısa sürede mantarı yok edebilmek için alternatif son teknoloji ile gelişen tedavi yöntemleri de bulunmakta. Maya Estetik merkezine gelen hastaların pek çoğu habersiz oldukları bu yeni teknolojik tedavi yöntemi olan ND YAG LAZER tedavisi hakkında doktorlarımız tarafından bilgilendirip merkezimizde bu yöntemin uygulandığını ve kısa zamanda sonuç alındığını anlatarak hastaya doğru karar vermelerinde yardımcı olurlar.

https://www.mayaestetik.com/hizmetler/ayak-sagligi-varis/mantarli-tirnak-bakimi

 

 

Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
1
Haber Yazılımı - Haber Scripti