Çarşamba, 23 Ocak 2019
.
11
Aydın
.
Güncel

Toz Kehribar Tesbih | www.gurebatesbih.com

Toz kehribar tesbih ve renkli kehribar tesbih modellerini en uygun fiyatlarla sitemizden satın alabilirsiniz. Bütün tesbih ürünlerini yüksek kaliteli olarak siz değerli müşterilerimize satışa sunan firmamız, sitesinde sizlere tüm kolaylıkları sağlıyor.

Toz Kehribar Tesbih | www.gurebatesbih.com

Toz Kehribar Tesbih

Toz kehribar tesbih, kehribar ağaçlarından çıkan reçinenin katılaştırılması sonucu ortaya çıkan maddeden yapılır. Reçinenin görevi, ağacı korumaya veya yaşadığı bir olumsuzlukta tedavi etmeye yarar. Dışarıdan kaynaklı ağacın aldığı darbeler sonucunda yaralanan ağaç, salgılanan reçine sayesinde ağaç kendini yeniler. Yaşlanan ağaçlarda oluşan yarık ya da çatlaklar bu reçine sayesinde kapanır.

Reçine böcek ve hayvan fosillerinin çok uzun yıllar boyunca birikmesiyle oluşur ve en son kehribar olur. Doğada orijinal olarak sarı, turuncu veya kırmızı renkte bulunur. Kehribanın mavi ve yeşil renkleri de vardır ama doğada oldukça zor bulunur.

Kehribar günümüzde bir çok süs eşyasının yapımında kullanılırken, takı yapımında ve özellikle de tesbih yapımında kullanılarak; ayrı bir görünüm ve şıklık kazandırır. Tesbih yapımında kullanılan farklı kehribar çeşitleri bulunur ve bunlardan en çok tercih edileni toz kehribar tesbihlerdir.

Renkli Kehribar Tesbih

Renkli kehribar tesbih için kehribarın doğada tam 256 tane farklı tonundan faydalanılarak yapılır. Taş çağından beri var olan kehribar taşı, 150 dereceye kadar ısıtılarak yumuşar ve ısıtılan kehribar renk değiştirir. Isıtılırken kızıllaşan kehribana bazı ülkelerde ‘’yanan taş’’ adı verilir. Kehribar taşının en fazla bulunduğu renkler; sarı, kırmızı, kahverengi, konyak rengi, turuncu, bal rengi, altın rengi, kemik rengi, siyah, renksiz, mavi yeşil olarak sıralanabilir.

Renkli kehribar bu ana renkler dışında farklı 256 tona sahiptir ve renkli kehribar tesbih yapımında kullanılarak; renk renk tesbihlerin ortaya çıkmasına neden olur. Renkli ve toz kehribar tesbihlere orijinal olarak güven içerisinde uygun fiyatlarla ulaşmak için www.gurebatesbih.com adresinden seçim yaparak ulaşabilirsiniz. Kehribar tesbih ve çeşitleri hakkında bilgi almak için iletişime geçmeniz yeterlidir.

Toz Kehribar Tesbih Nasıl Ayırt Edilir?

Kehribarın piyasada çok fazla taklidi bulunmakla birlikte orijinali ayırt etmenin birkaç püf noktası vardır. Bunlardan en net sonuç veren ve kolay ayırt etme yöntemi; kızıl ötesi ışık altında tesbihin incelenmesidir. Eğer kehribar sahte ise, ışık altında beyaz renkte parlar. Orijinal kehribar ise mavi ya da sarı renkte parlar.

Diğer bir yöntem ise, ısıtılmış bir metal (iğne, çubuk, metal, çivi,…) kehribarın bir köşesine dokundurulur ve ortaya güzel ve hoş reçine kokusu çıkarsa bu orijinal kehribardır. Şayet reçine kokusu dışında kötü ve ağır bir koku çıkarsa bu sahte kehribardır.

Fosillerin görüntüsü de kehribanın sahte olup olmadığını anlamanızı sağlar. Çünkü orijinal fosillerde hayvanların görüntüleri nettir ama sahte kehribanda ayırt etmek zordur.

Toz kehribar, damla ve sıkma kehribarların tespih yapımı sırasında kullanımı sırasında malzemelerin arkasında kalan kehribar tozları sıkıştırılarak preslenir ve böylelikle tozlar birleşerek sert bir taş görünümü alarak oluşur. Kimyasal olarak diğer kimyasallarla aynı içeriğe sahiptir. Tek fark fiziksel görüntüdür.

Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
1
Haber Yazılımı - Haber Scripti