Cuma, 22 Şubat 2019
.
14
Aydın
.
Sağlık

Ümmü sübyan büyüsü yeniden gündemde

Son yıllarda artan düşük oranı ve tüp bebek denemeleri, tıbbın yetersiz kaldığı yerde manevi problemleri gündeme getiriyor. Son olarak ümmü sübyan denilen bir büyünün anne adaylarına yapıldığı ve rahim kanallarını tıkayarak gebeliğin önüne geçtiği ortaya çıktı.

Ümmü sübyan büyüsü yeniden gündemde

Şaşkınlık yaratan olay Sevim ailesinin başına geldi. Severek evlenen Murat Sevim ve Ayşegül Sevim çifti, aradan geçen 2 senenin sonunda çocuk sahibi olmak istedi. İlk denemelerinde ilk düşüğünü yaşayan çift hemen doktora giderek tedavi olacakları bir durum olup olmadığını öğrenmek istedi.

Doktorlar ‘ağır kaldırmış olabilirsin’ dedi

İlk düşüğünü yapan Ayşegül Sevim, doktordan neden düşük yaptığını öğrenmek istedi. Gittikleri üç farklı doktorun tamamı, düşüğe sebep olarak yanlış hareket veya ağır kaldırma gerekçelerini gösterdi. Hiçbir şekilde ağır kaldırmadığını, kullandığı hiç bir ilacın olmadığını belirten Ayşegül Sevim’e tıbben bir anormalliğin görülmediğini söyleyen doktorlar, bir sonraki denemelerinde daha dikkatli olmaları gerektiğini söyledi.

Bu kez 9. haftada kaybettiler

Doktorların tavsiyesi üzerine hayatlarına devam eden Sevim çiftinin kabus dolu günleri başlamış oldu. Çocuk sahibi olmayı çok isteyen çift, aradan geçen kısa bir süre sonra yeniden umutlandı. Ayşegül Sevim’in hamile olması nedeniyle yeniden umutlanan aile, bu çocuğuda gebeliğin 9. Haftasında kaybetti.

Yeniden doktora gittiler

Hamileliğinin dokuzuncu haftasında bebeğini kaybeden çift bu kez İzmir 9 Eylül Üniversitesi’ne giderek tedavi olmak istedi. Yapılan tetkiklerde Ayşegül Sevim’in herhangi bir sağlık sorununa rastlanmazken düşüğe gerekçe olarak herhangi bir sebep gösterilemedi.

Konuyla ilgili aileye bilgi veren doktorlar, “Herhangi sağlık probleminiz gözükmüyor. Sadece dikkatsiz davranmaktan dolayı bebeğinizi kaybetmiş olabilirsiniz. Onun haricinde bütün değerleriniz normal hatta çok iyi durumda” bilgisini paylaştı.

7 yılda 8 düşük vakası

Aradan geçen süre zarfında çocuk sahibi olmak için her yolu deneyen aile, evliliklerinin 7. yılında toplamda tam 8 kez düşük yaptı. Kabusa dönen hayatları nedeniyle gitmedikleri doktor kalmadığını söyleyen talihsiz aile, “Gezmediğimiz kapı kalmadı. Normal yolla hamile kalıyorum ama çocuğumu doğuramıyordum. Değişik zamanlarda olmak üzere bebeklerimizin hepsini kaybettik. Gebeliklerimin hiç biri 13. haftayı geçmedi” ifadelerini kullandı

Son olarak aile dostunun tavsiyesiyle hocaya gitmeye karar verdiler

8 senede gezmedik kapı bırakmayan aile son olarak yakınlarının tavsiyesiyle hocaya görünmeye karar verdi. Balıkesir’de bulunan bazı hocalara görünen aile kendilerine verilen muskaları takarak dertlerine derman aramaya çalıştı.

Hiç bir şekilde sorunlarına çare bulamayan talihsiz aileye referans olan bir yakınları Aydınlı Mehmet Hoca’yla görüştürdü. Kesin çözüm bulunmadan hamile kalmak istemediğini söyleyen Ayşegül Sevim,  “Artık umutlanmaktan yorulduk. Sorunumuza kesin çözüm bulana kadar çocuk yapmak istemiyoruz” dedi.

Aydın’a geldiler

Uzun zamandır çocuk sahibi olamayan talihsiz aile, yakınlarının referansıyla Aydınlı Mehmet Hoca’ya gelerek konuyla ilgili bilgi aldı. Çiftin yıldızname bakımını yapan Aydınlı Mehmet Hoca, gündemi sarsacak çok önemli bir tespitte bulundu.

Ümmü sübyan büyüsü

Çiftin evlendiği dönemde eşine yakın bir kimse tarafından haneye büyü yapıldığını söyleyen Aydınlı Mehmet Hoca, “Çiftimize ümmü sübyan dediğimiz büyü yapılmış. Bu büyü eşler arasından doğrudan bayana etki ediyor. Yapılan etki nedeniyle bayanlarda rahim kanallarının tıkanması veya düşük gibi problemler meydana geliyor. İslam’ın da kabul ettiği büyüye inanıyorsanız bu büyüde hiçbir şekilde çocuk sahibi olunamıyor. Bunun tarihte örneği çoktur” şeklinde konuştu.

Aydınlı Mehmet Hoca’ya gelerek tedavi olmaya başlayan çiftin çocuk sahibi olma konusunda ciddi anlamda mesafe kaydettikleri ancak herhangi bir açıklama yapmak istemedikleri bilgisine ulaşıldı. Konuyla ilgili iki taraftanda bilgi alınamazken Ayşegül Sevim’in hamile olduğu ve gebeliğinin ilerleyen döneme girdiği bilgisine ulaşılabildi.

Etiketler:
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
1
Haber Yazılımı - Haber Scripti