Pazar, 13 Ekim 2019
.
25
Aydın
.
Siyaset

Doğalgaza rekor zam

Ağustos ve Eylül aylarında peş peşe zam yapılan doğalgaz fiyatlarına 1 Ekim 2018 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere bir zam daha yapıldı.

Doğalgaza rekor zam

Cem Celil Lale/HaberAydın

Doğalgazda yaşanan fiyat artışı durdurulamıyor. Hemen hemen her ay zam yapılan doğalgaz fiyatlarına son olarak konutta %9, sanayide ise tam %18,5 zam yapıldı. Yapılan son zamlarla beraber 200 TL doğalgaz faturası ödeyen vatandaş bundan sonra 259 TL ödeyecek. Konuyla ilgili bilgi aktaran sektör kaynakları, maliyet artışına bağlı olarak BOTAŞ’ın tarifeleri yeniden belirlediğini ve yeni tarifelerin ilgili birimlere aktarıldığını kaydetti. Yapılan son zamlarla beraber doğalgaz tariflerine Temmuz ayına göre konutta %29,5’lik, sanayide ise %54’lük bir artış yaşandı.

AK Parti Aydın sessiz

Yapılan son zamlar vatandaşın tepkisine neden olurken konuyla ilgili AK Parti Aydın Milletvekilleri ve İl Başkanı Ömer Özmen’den herhangi bir açıklama yapılmadı. Zor geçindiklerini belirten vatandaşlar, “Zaten ekmeğe muhtaç hale geldik. Zam üstüne zam yapılıyor. Artık dayanacak gücümüz kalmadı. Aydın halkı olarak bizi temsil edenlerden sesimizi duymalarını bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

 

Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
1
Haber Yazılımı - Haber Scripti