Cumartesi, 19 Ekim 2019
.
25
Aydın
.
Siyaset

Ümmet Akın’a yüklendiler

Germencik Belediye Başkanı Ümmet Akın’a AK Partililer’den tepki geldi. Akın’ın suyla ilgili yarattığı polemiğe yanıt veren AK Partili üst düzey siyasi ve kamu danışmanlığı yapan Mehmet Ali Ataman, “Sizi birileri yanlış bilgilendirmiş” dedi.

Ümmet Akın’a yüklendiler

Cem Celil Lale/HaberAydın

Bir süredir Aydın gündemini bedava su polemiği yaratarak yanıltmaya çalışan Germencik Belediye Başkanı Ümmet Akın’a sosyal medya üzerinden AK Partililer’den de tepki geldi. Başkan Akın’ın yanlış bilgilendirildiğini söyleyen Mehmet Ali Ataman, “Ümmet Bey 24 Haziran’da MHP’nin Aydın genelinde aldığı toplam oy ortada. MHP Aydın’da Büyükşehir Belediyesi’ni AK Parti’ye bırakır. Siz Germencik için yoğunlaşırsanız daha isabetli bir karar vermiş olursunuz” ifadelerini kullandı.

“Belediyeyi batırır”

Sosyal medya üzerinden Ümmet Akın’a yüklenen AK Partili isim, bedava su polemiği ile ilgili de Akın’ı uyardı. Bedava suyun kanunen mümkün olmadığını belirten Ataman, “Devletin su faturalarından tahsil ettiği yalnızca vergileri belediye bütçesinden karşılamaya başkanın da, meclisin de yetkisi yoktur. Sizi birileri yanlış bilgilendirmiş. Sadece aylık KDV tutarı milyarlar tutar. Ayrıca ücretsiz su dağıtımı mümkün olsa bile su israfı belediyeyi batırır, bilginize” ifadelerini paylaştı.

Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
1
Haber Yazılımı - Haber Scripti