Cumartesi, 19 Ekim 2019
.
25
Aydın
.
Yerel Haberler

ASKİ’DEN ANINDA SONDAJ

Koçarlı’nın Esentepe mahallesinde Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından sondaj çalışması yapılıyor. Mevcut kuyunun aniden kuruması nedeniyle büyük sıkıntı yaşayan mahalle sakinleri su sorunun çözüme kavuşturulmasından dolayı memnun.

ASKİ’DEN ANINDA SONDAJ

Cem Celil Lale/HaberAydın

Koçarlı’nın en büyük mahallelerinden biri olan Esentepe’de bir süredir su sorunu yaşanıyordu. Mevcut kuyunun yetersiz gelmesi nedeniyle özellikle yaz aylarında mahallenin üst kısımları sıkıntı yaşıyordu. Kuyudaki suyun aniden tükenmesi üzerine hemen harekete geçen Aydın Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ASKİ ekipleri, Esentepe’de yaptığı inceleme sonucu sondaj yapılacak mevkiyi belirledi.

28 METREDE SU BULUNDU

ASKİ’nin tespitinden sonra yapılan sondaj çalışmasında yerin 28 metre altında su bulundu. Yaklaşık 140 metre derine çakılan sondajla beraber suyun çıkış hızının gayet verimli olduğu öğrenildi. Esentepe mahalle sakinlerinin daha fazla mağduriyet yaşamaması için anında talimat veren Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na vatandaşlar teşekkür etti.

MUHTAR ALİ KARAOĞLU : “BİR YERDE HİZMET VARSA ORADA ÖZLEM ÇERÇİOĞLU VARDIR”

Esentepe mahalle muhtarı Ali Karaoğlu, su sorununun ortaya çıkmasıyla ASKİ ekipleriyle beraber çalışma yaptıklarını ancak bir süre sonra suyun tamamen gelmemeye başladığını söyledi. Konuyu Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’na ilettiğini söyleyen Muhtar Karaoğlu, Çerçioğlu’nun hemen ekiplere talimat verdiğini “Derhal muhtarımın sorununu çözün” dediğini söyledi.

“Allah Özlem Başkanımızdan razı olsun”

Esentepe mahallesinin su sorununa çözüm getiren Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’ndan çok memnun olduklarını söyleyen Muhtar Karaoğlu, “Kendisine konuyu anlatır anlatmaz ekiplere talimat verdi. Kısa bir süre içerisinde gelip sondaj çalışması yaptılar ve 28 metrede su çıktı. Kendisine çok teşekkür ediyoruz. Bir yerde hizmet varsa orada Özlem Çerçioğlu vardır” şeklinde konuştu.

ESKİ MUHTAR MUSTAFA TANTIRCI : “ÖZLEM ÇERÇİOĞLU’NUN HİZMETLERİNDEN ÇOK MEMNUNUZ”

Esentepe mahallesinin eski muhtarlarından Mustafa Tantırcı çok uzun zamandır mahallelerinin su sorunu çektiğini söyledi. 60 yaşında olduğunu belirten Tantırcı 60 senedir aynı problemin devam ettiğini ifade etti. “Kırsalda yaşadığımız için su probleminin olması normal. Ama son yapılan sondajın iyi olduğunu düşünüyorum” dedi.

“Özlem Çerçioğlu’nun halkla ilişkisi ve çalışmalarından dolayı teşekkür ediyoruz”

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun çalışmalarından mutlu olduklarını söyleyen eski muhtar Mustafa Tantırcı, “Özlem Çerçioğlu halkın içinden gelmiş, konuşmalarında vatandaşa yakın davranıyor. Yiğidi öldür hakkını ver. Çalışmalarından ve halkla olan ilişkilerinden dolayı kendisine teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

ESENTEPE MAHALLESİ “ÖZLEM BAŞKAN TAM EFE, YARIM EFE DEĞİL”

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’ndan övgü dolu sözlerle bahseden Esentepe mahalle sakinleri, “Özlem Çerçioğlu tam efe, yarım efe değil” dedi. O bizim Topuklu Efe’miz şeklinde konuşan mahalle sakinleri, büyükşehir olduktan sonra hizmet görmeye başladıklarını, bunun içinde Çerçioğlu’na teşekkür ettiklerini söyledi.

Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
1
Haber Yazılımı - Haber Scripti