Cumartesi, 19 Ekim 2019
.
25
Aydın
.
Yerel Haberler

AYDIN AYAKTA, MİNİK EFE’Yİ ARIYOR

Aydın’ın Köşk ilçesinden 2 saatliğine babası tarafından alınıp bir daha geri getirilmeyen minik Efe için sosyal medya ayaklandı.

AYDIN AYAKTA, MİNİK EFE’Yİ ARIYOR

Anne Nazlı Taşkın’ın şikayeti sonrası her yerde aranan Efe için seferber olan Aydınlılar, sosyal medyada binlerce paylaşımla aileye destek oluyor.

Cem Celil Lale/HaberAydın

2012 yılında Nazlı Taşkın ve K.T hayatlarını birleştirdi. Ancak bir süre sonra anlaşamayan çift mahkemeye giderek boşanmak istedi. Mfinik Efe’nin velayeti konusunda anneyle mutabakata varan baba K.T, mahkeme günü kararından dönünce duruşma ileri bir tarihe ertelendi. Duruşmanın ertelenmesini fırsat bilen baba K.T, anneden çocuğu iki saatliğine alıp kayıplara karıştı.

VELAYET ANNENİN

Nazlı Taşkın ve K.Taşkın’ın tek çocuğu olan Efe Taşkın, 4 yaşında olduğu için mahkeme sonuçlanıncaya kadar velayetin annesinde kalmasına karar verildi. Duruşmanın ileri bir tarihe ertelenmesi nedeniyle 22 Kasım günü çocuğu görmek istediğini söyleyen baba K.T 2 saatliğine aldığı Efe’yi bir daha geri getirmedi. Kayıplara karışan K.T hakkında karakola şikayette bulunan anne Nazlı Taşkın, Aydın 1’inci Aile Mahkemesi’ndenn de “dava sonuçlanıncaya kadar velayetin anneye verilmesi” yönünde karar aldı.

AİLE PERİŞAN OLDU

Çocuğunu bulamayan anne Nazlı Taşkın büyük üzüntü içerisinde gelecek iyi haberleri bekliyor. Konuyla ilgili konuşan anne “K.T, her istediğinde oğlumu gördü. O gün yine 2 saatliğine görmek istedi bende verdim. Sonra oğlumu bana getirmedi” dedi. K.T’nin şiddet eğilimi olduğunu öne süren Taşkın, “O gün akşam saat 22.00 gibi oğlumu getirmesini istedim. Beni birkaç saat oyaladı, sonrada telefonlarıma çıkmadı. Karakola şikayette bulundum. Ertesi gün mahkemeye başvurarak velayet kararı aldım. Efe’nin Aydın’da bir evde olduğunu tespit ettik ancak yakalama kararı çıkartılmadığı için oğlumu alamadık. Her yere ilan verdim. Çocuğumun bulunmasını istiyorum” şeklinde konuştu.

SOSYAL MEDYA AYAKLANDI

Minik Efe’nin bulunması için yapılan kayıp ilanı Aydınlılar tarafından 80 bine yakın paylaşım aldı. 4 milyon kişiye erişen fotoğraf ailenin umutlarını yeniden yeşertirken Aydınlıların toplumsal olaylara gösterdiği duyarlılık memnuniyet yarattı.

Yaptıkları yorumlarla aileye desteğini belirten vatandaşlar minik Efe’nin bulunması için olayı gündemde tutuyor.

 

Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
1
Haber Yazılımı - Haber Scripti