Pazartesi, 16 Eylül 2019
.
25
Aydın
.
Siyaset

ÇERÇİOĞLU’NDAN KUŞADASI’NA SÜRPRİZ ZİYARET

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Kuşadası’na giderek çocukların 23 Nisan sevincine ortak oldu. Kuşadası Alışveriş Merkezi’nde düzenlenen etkinliğe de katılan Çerçioğlu, daha sonra miniklerin gösterilerini vatandaşların arasına oturarak izledi. Başkan Çerçioğlu'nun bu özelliğini bilen vatandaşlar, hem miniklerin gösterisini izlediler hem de Başkan Çerçioğlu ile sohbet ettiler.

ÇERÇİOĞLU’NDAN KUŞADASI’NA SÜRPRİZ ZİYARET

Cem Celil Lale/HABERAYDIN

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tüm yurtta olduğu gibi Aydın’da da çeşitli etkinliklerle kutlanıyor. Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin 22-23-24 Nisan tarihleri boyunca Aydın Atatürk Kent Meydanı’nda düzenlediği etkinliklerde çocuklar gönüllerince eğleniyor. Dün Atatürk Kent Meydanı’na sürpriz bir ziyaret gerçekleştiren Başkan Çerçioğlu’na miniklerin büyük ilgisi vardı. Bugün de Kuşadası’nda ki 23 Nisan şenliklerine katılan Başkan Çerçioğlu’na vatandaşlar sevgi gösterilerinde bulundu.

Yine halkın arasına karıştı

Başkan Çerçioğlu'nun halkın arasına karışmasını takdir eden vatandaşlar; "Başkan Çerçioğlu'nun ne zaman ve nerede karşımıza çıkacağı hiç belli olmuyor. Bazen çarşıda, bazen de pazarda, açılışta, etkinlikte karşımıza çıkıyor. Kendisini çok seviyoruz. O içimizden biri. Bizden biri. Çok sıcak kanlı. Bugün yine sürpriz bir şekilde geldi ve tribünde yanımıza oturdu. Mütevazi kişiliğiyle hal hatır sordu ve bizlerle sohbet etti. Çocuklarımızı, Atatürk'ün armağanı olan bayramlarında yanlarında olarak sevindirdi. Kendisine teşekkür ederiz." dediler.

Müze açılışına katıldı

Aynı zamanda Kuşadası AVM içerisinde sergilenen Çanakkale 1915 Savaş Malzemeleri Müzesi’nin açılışını da Topuklu Efe Özlem Çerçioğlu yaptı. Açılış kurdelesini kesen Başkan Çerçioğlu vatandaşlarla beraber müzeyi gezdi.

Alkışlarla karşıladılar

Başkan Çerçioğlu sergi açılışından sonra Kuşadası AVM içerisinde bulunan amfi tiyatroda miniklerin programını izledi. Amfi tiyatroya vatandaşların alkışları eşliğinde gelen Başkan Çerçioğlu vatandaşların arasına karışarak çocukların 23 Nisan gösterilerini izledi.

Sergi açılışında bulunan yaklaşık 400 kişiyle beraber amfi tiyatroya geçen Çerçioğlu programı dikkatle takip etti. Zaman zaman yanına gelen vatandaşlarla kısa süreli sohbet eden Başkan Çerçioğlu, talep ve önerileri dikkatle dinledi.

Alışılmış belediye başkanlarının aksine halkın arasında

Topuklu Efe’nin alışılmış belediye başkanlarının aksine hergün halkın arasında olması dikkat çekiyor. Resmiyete ve protokole takılmadan halkın arasına karışan Başkan Çerçioğlu’nun vatandaşlarla samimi dialoğu göze çarpıyor. Dün Atatürk Kent Meydanı’nda bugün de Kuşadası’nda vatandaşlarla bir araya gelen Başkan Çerçioğlu’na vatandaşlarda sevgiyle karşılık veriyor.

Tüm protokol davet edildi ama...

Öte yandan; Kuşadası AVM içerisinde sergilenen Çanakkale 1915 Savaş Malzemeleri Müzesi’nin açılış törenine tüm protokolün davet edildiği ancak buna rağmen katılmadıkları görüldü. Çanakkale ruhunun vatandaşlara yansıtılmaya çalışıldığı müze Aydın’ın bazı ilçelerinde de açılmış ve Topuklu Efe Çerçioğlu tüm açılışlara katılmıştı.

İl genelinde yoğun ilgi gören Çanakkale 1915 Savaş Malzemeleri Müzesi’ne gençler ve çocuklar büyük ilgi gösterdi. Topuklu Efe’yle beraber müzede sergilenen savaş malzemelerini inceleyen yediden yetmişe Aydınlılar zaman zaman duygusal anlar yaşadı. Çanakkale 1915 Savaş Malzemeleri Müzesi’ne ilçelerde katılımın yüksek olması “Aydınlılar Çanakkele ruhunu taşıyor” olarak değerlendirilmişti.

“Heryere gidiyor ve halkın arasına karışıyorum”

Başkan Çerçioğlu; "Bugün buraya müze açılışı için davet edildim ve davete icabet ettim. Ben her davete giderim. Kimseye haber vermeden ve sürpriz bir şekilde halkın arasına karışırım. Halkımız bizim gibi yöneticileri masa başında değil; sokakta, çarşıda, pazarda yanlarında görmek istiyor. Halka ulaşmak, aralarına karışmak önemli. Aydın halkı bu özelliğimden memnun." dedi.

Etiketler:
Emoji ile tepki ver!
  • 1
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
1
Haber Yazılımı - Haber Scripti