Çarşamba, 23 Ocak 2019
.
11
Aydın
.
Yerel Haberler

Diyarbakırlı ailenin çilesi Aydınlı Mehmet Hoca’yla son buldu

Diyarbakır’da yaşayan ve bir sene içerisinde 9 kez mahkemelik olan Kırlı ailesinin çilesi Aydınlı Mehmet Hoca sayesinde son buldu. Şiddetli geçimsizlik nedeniyle eşler arasında şiddetli kavgaların yaşandığı ailede şimdilerde huzur hakim.

Diyarbakırlı ailenin çilesi Aydınlı Mehmet Hoca’yla son buldu

Diyarbakır’da yaşayan Serap ve Arda Kırlı çifti 3 sene önce severek evlendi. Aradan geçen 2 yıl mutlu şekilde evliliklerini sürdüren çiftin evliliklerinin 3. yılında şiddetli geçimsizlik yaşamaya başladıkları öğrenildi. Birbirlerini çok seven talihsiz çift evliliklerinin 3. yılında sürekli vesvese, aldatma şüphesi, sürekli kavga gibi şikayetler yaşamaya başladı.

Annesinin evine taşındı

2 yıl mutlu şekilde evliliklerini sürdüren Serap-Arda çifti evliliklerinin 3.senesinde ciddi anlamda sorunlar yaşayınca evlerini ayırdı. Serap Kırlı annesinin evine taşınırken kocasıyla uzun süre görüşmedi. Eşinin sürekli kendisini aldattığını düşünen Serap Kırlı aynı zamanda geceleri uyku problemi de yaşamaya başladı. Gece kaçta yatarsa yatsın sabah yorgun uyandığını belirten Serap Kırlı, “Üzerimde sürekli bir ağırlık vardı. Baş ağrısı da çekiyordum. Eşimi görmek bile istemiyordum” ifadelerini kullandı.

Annesinin evine gelen misafir hayatını değiştirdi

Sık sık kavga ettikleri için annesinin evine yerleşen Serap Kırlı’nın hayatı, evlerine gelen bir misafir ile değişti. Annesinin yakın arkadaşı olan kadının tavsiyesi üzerine Aydınlı Mehmet Hoca’yı duyan Serap Kırlı, ilk başta büyü, hoca, hacı gibi şeylere inanmadığını söyleyerek teklifi geri çevirdi. Ardından internette yaptığı araştırma sonrası Aydın’da yaşayan akrabalarına ulaşan Serap Kırlı, Aydınlı Mehmet Hoca hakkında bilgi istedi.

Akrabalarının da tavsiyesi üzerine Aydın’a gelmeye karar veren talihsiz kadının hayatı Aydınlı Mehmet Hoca sayesinde bambaşka bir hal aldı.

Aydın’a geldi

Akrabalarının ve tanıdıklarının tavsiyesi üzerine Aydın’ın Bozdoğan ilçesine gelen Serap Kırlı, Aydınlı Mehmet Hoca’ya yıldızname bakımı yaptırarak durumu hakkında bilgi talep etti. Türkiye’nin tek Havas Alimi olan Aydınlı Mehmet Hoca tarafından yapılan bakım sonrası Serap Kırlı ve Arda Kırlı çiftine halk arasında papaz büyüsü olarak bilinen Süryani kökenli bir büyünün yapıldığı ortaya çıktı.

Aydınlı Mehmet Hoca saydı o dinledi

Çiftlerin aralarının bozulması için art niyetli kişiler tarafından yapıldığı öğrenilen büyünün etkilerini sıralayan Aydınlı Mehmet Hoca, “Papaz büyüsü dediğimiz büyü türünde eşlerin arasının açılması hedefleniyor. Bu büyünün etkisi altına giren ailelerimizde eşler birbirini adeta domuz gibi görüyor. Sürekli vesvese ve uykusuzluk, baş ağrısı gibi problemler yaşanıyor. Eşlerin birbirlerine tahammülü olmuyor” ifadelerini kullandı.

Aydınlı Mehmet Hoca’nın kendisine aktardığı belirtileri aynen yaşadığını belirten Serap Kırlı ise, “Hocamızın dediklerinin aynısını hatta daha fazlasını bizzat kendim yaşadım. Eşimi görecek gözüm yoktu. Sürekli evde kavga vardı. İkimizinde, özellikle eşimin bana hiç tahammülü yoktu” şeklinde konuştu.

Aydınlı Mehmet Hoca’nın yardımcıları tarafındaın büyü bozumunda kullanılacak malzemeler temin edildi

Edinilen bilgiye göre 3 gün Aydın’da kalan Serap Kırlı’nın işlemi için Aydınlı Mehmet Hoca ve asistanları tarafından büyü bozumunda kullanılacak malzemeler temin edildi. Güçlükle bulunan çeşitli malzemeler temin edildikten sonra ise büyü bozum işlemine geçildi. 21 ila 41 gün arası süren okuma sonrası büyünün tamamen ortadan kalktığı bilgisine ulaşılırken Serap Kırlı ve Arda Kırlı çiftinin kısa bir süre sonra bir araya geldiği öğrenildi.

“Şimdi çok mutluyuz, eşimin gözlerine eskisi gibi bakabiliyorum”

Konuyla ilgili ulaştığımız Serap Kırlı yaptığı açıklamada, “Allah Aydınlı Mehmet Hoca’dan razı olsun. Onun sayesinde eşimin gözlerine eskisi gibi bakabiliyorum. 21 ila 41 gün arasında okumasının süreceğini söylemişti. Bu süre içerisinde bir gece eşim beni aradı ve konuştuk. Ben evime döndüm. Herşey sanki yeni baştan başladı. İlk günkü gibiyiz. Allah Aydınlı Mehmet Hoca’dan razı olsun” dedi.

 

 

Etiketler:
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
1
Haber Yazılımı - Haber Scripti