Pazartesi, 16 Eylül 2019
.
25
Aydın
.
Siyaset

MUSTAFA SAVAŞ’LA GÜLDÜREN ANLAR

Adalet ve Kalkınma Partisi Aydın Milletvekili Mustafa Savaş’ın 16 Nisan’da kent meydanında yaptığı ilginç konuşmanın yankısı sürüyor. Referandumda Aydın’da 64.26 oranında “hayır” oyu çıkmasına rağmen kent meydanında kutlama etkinliği düzenlendi. Kutlama programında konuşma yapan AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş’ın konuşması ise; ilginç anlar yaşanmasına neden oldu.

MUSTAFA SAVAŞ’LA GÜLDÜREN ANLAR

Aydın kent meydanında toplanan AK Partililere konuşan Savaş, %34.27 evet oyu çıkarabilmelerine rağmen 2019’da Aydın Büyükşehir Belediyesi’ni AK Parti’nin alacağını söyledi. Alanda toplanan kalabalığı şaşırtan Savaş, 2014 yerel seçimlerinde de Özlem Çerçioğlu’nun karşısında tarihi fark yiyerek hezimete uğramıştı.

Türkiye 16 Nisan’da yapılan anayasa değişikliği referandumunun heyecanını atlatmak üzere olsa da Aydın’da durumlar farklı. Aydınlılar %64.26 oranında hayır derken sadece %34.27 evet yönünde oy kullandı. Referandum sonrası sonuçlardan daha çok Adalet ve Kalkınma Partisi Aydın Milletvekili Mustafa Savaş’ın yaptığı konuşma gündemde. Kent meydanında toplanan partililere seslenen Savaş seçim sonuçlarını yanlış yorumlayarak; 15 Temmuz’u diriliş,

16 Nisan’ı da yükseliş olarak değerlendirdi

Olayı tamamen yanlış anlayan Mustafa Savaş, kalabalık karşısında daha da ileri giderek, “Daha çok çalışmaya, 2019’da büyükşehiri almaya hazır mısın Aydın?“ sorusunu sordu.

Savaş’ın sözleri sonrası parti yöneticilerinin ve meydandaki kalabalığın ne diyeceklerini şaşırdığı dikkat çekti. O anlarda herkesin birbirine anlamsız ifadelerle bakması sonrası şoku atlatabilen partililer, Savaş’a cevaben “evet” diyebildiler.

2014’de AK Parti’nin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak seçimlere giren Savaş’ın yaşadığı hezimet sonrası büyükşehir belediye başkanlığının içerisinde bir uhte olarak kaldığı, kendi bölgesinde %64.26 oranında “HAYIR” oyu çıkmasına rağmen bu şekilde bir konuşma yapmasının başka bir izahı olmayacağı konuşuluyor.

Savaş’ın konuşmaları başta parti tabanı olmak üzere herkeste şaşkınlık yarattı. Seçim sonuçlarını yanlış anlayan veya danışmanları tarafından yanlış yönlendirildiği düşünülen AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş’ın açıklamalarını Aydın’da yayın yapan AYDINPOST haber sitesi de gündeme taşıdı. Erman Çetin’in sahibi olduğu internet sitesinde “Kendi bölgesinde %60 hayır oyu çıkan Mustafa Savaş: 2019’da büyükşehiri alacağız” başlığıyla yayımlanan haberde Savaş’ın açıklamaları eleştirildi.

BANKACI AMA HESAP BİLMİYOR MU?

Mustafa Savaş'ın bankacı kimliğine rağmen matematiğinin zayıf olabileceği yorumları da yapılıyor. Çünkü; Türkiye Halk Bankasında bir çok görevde bulunan Savaş'ın, hezimet referandum sonucuna rağmen şevke gelmesi ve coşup, "Bu sonuçlara göre; biraz daha çalışıp, 2019 yerel seçiminde Büyükşehir Belediyesini almaya var mısınız?" şeklinde kalabalığa seslenmesi hesap bilmemek olarak değerlendirildi.

Emoji ile tepki ver!
  • 1
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
1
Haber Yazılımı - Haber Scripti