Çarşamba, 23 Ocak 2019
.
11
Aydın
.
Yerel Haberler

Topuklu Efe çalışıyor

Köşk’e hizmet yağıyor

Topuklu Efe çalışıyor

Sağlıklı ve sorunsuz içme suyu projesi kapsamında il genelinde ciddi yatırımlara imza atan Aydın Büyükşehir Belediyesi ASKİ Genel Müdürlüğü, çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor. Son olarak Köşk ilçesinin en işlek güzergâhlarından birisi olan Gazi Mustafa Kemal Caddesi’nde içme suyu sorununu çözme adına çalışma başlattılar.

ÖMRÜNÜ TAMAMLAMIŞ ALTYAPI YENİLENDİ

ASKİ ekiplerince yürütülen faaliyetler kapsamında ilk olarak caddeye su sağlayan içme suyu depo ve pompa hatlarını yenilendi. Yaklaşık 3000 metrelik isale hat çalışmalarını tamamlayan ekipler,  çalışmanın ikinci etabı olan şebeke ve abone bağlantılarını yenileme çalışmalarında ise sona yaklaştı. Bu kapsamda da 3500 metre şebeke hattı yenilenerek, insan sağlığına uygun olmayan atıl durumdaki asbest ve çürümüş borular sağlıklı ve uzun ömürlü polietilen borularla değiştiriliyor. Çalışmalar tamamlandığında 6500 metre hat yenilenmiş olacak.

SAĞLIKLI SU, SORUNSUZ İÇME SUYU

Geçmişten gelen birçok önemli altyapı sorununa sahip Köşk’te gerçekleşen içme suyu çalışması ile cadde üzerindeki eski hatlar yenilenerek, sık yaşanan içme suyu sorunlarının önüne geçildi. Öte yandan ASKİ, yapımını gerçekleştirdiği yeni hat ile su kayıp ve kaçakları ciddi oranda önleyerek doğal rezervi korumayı hedefliyor.

ASKİ’DEN YAĞMUR SUYU SORUNUNA DA ÇÖZÜM GELDİ

ASKİ, Gazi Mustafa Kemal Caddesi üzerinde yapımını sürdürdüğü içme suyu çalışması ile eş zamanlı olarak yağmur suyu çalışması da başlattı. Okul yolu olarak da bilinen caddenin aşırı yağışlarda yaşadığı yağmur suyu sorununu çözmek için hemzemin geçit ile olan bağlantı noktasında 300 metrelik yağmur suyu hattı yapılıyor. Çalışmalar hızla sürerken kısa zamanda tamamlanması planlanıyor.

VATANDAŞLARDAN ÇERÇİOĞLU’NA TEŞEKKÜR

ASKİ Genel Müdürlüğünce yürütülen içme suyu ve yağmur suyu çalışmalarını takip eden vatandaşlar Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ve ASKİ personellerine teşekkür ederek, memnuniyetlerini dile getirdi. Aynı güzergâhı okul yolu olarak kullanan üniversite öğrencileri ise aşırı yağışlarda okullarına sorunsuz gidip gelecekleri için yağmur suyu çalışmalarından dolayı iyi dileklerde bulunarak teşekkür ettiler.

 

Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
1
Haber Yazılımı - Haber Scripti